سبدگردانی

 

سبدگردانی اختصاصی اوراق بهادار چیست؟

شرکت‌های سبدگردان یکی از انواع واسطه‌های مالی هستند که به عنوان نماینده سرمایه‌گذار و به نام سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذاری در بورس می‌پردازند که این عمل در قالب مفهوم سبدگردانی اختصاصی به این معناست که برای هر فردی متناسب با ویژگی‌های خودش سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. منظور از ویژگی‌های مذکور، میزان ریسک‌پذیری و موقعیت فرد سرمایه‌گذار است. برای مثال جوانی را در نظر بگیرید که قصد تغییر شرایط مالی خود را دارد. این شخص حاضر است ریسک کند تا به اهداف مورد نظر خود برسد. در مقابل شخص مسنی که در پی زندگی آرام و بدون استرس است را در نظر بگیرید، طبعاً نوع سرمایه‌گذاری که برای این دو فرد صورت می‌پذیرد متفاوت با یکدیگر است.

ارتباط با ما
 
 

بهره‌گیری از دانش و تجربه نیروی انسانی متخصص و باسابقه در امر سرمایه‌گذاری

 
 

مدیریت کارآمد و اثربخش در سبد سرمایه‌گذاری با استفاده از سازوکارهای علمی

 
 

مدیریت ساختاری سبد هر سرمایه‌گذار متناسب با درجه ریسک‌پذیری او

 
 

پرهیز از رفتارهای هیجانی با مدیریت عقلانی برای سرمایه گذاری در سبدهای متنوع

 

روش های تحلیلی

درشرکت کارگزاری بانک صادرات ایران تلاش می شود تا عملیات مدیریت پرتفوی با استفاده از روش­های حرفه­ ای و رایج ارزش­ گذاری و تحلیل بازارهای مالی معتبر به انجام رسد.بکارگیری نرم افزارهای مالی مناسب و ترکیب آن­ها با روش­های مزبور، پایه محکم و ابزارمناسبی را برای حضور پرقدرت در بازار سرمایه فراهم خواهد کرد. مبنای تحلیل در این شرکت روش تحلیل بنیادی بوده و تمام عملیات سبدگردانی بر اساس گزارشات تحلیل بنیادی به انجام می­رسد.

از تحلیل تکنیکال نیز به عنوان روش ضمنی تحلیل روند قیمت­ها و شاخص ­ها، با هدف بدست آوردن جو و هیجان بازار در هر یک از سهام­ ها و صنایع استفاده می­شود. روش‌های ارزش گذاری و تحلیل اوراق بهادار قابل بکارگیری عبارتند از مدل­های مبتنی بر تنزیل جریانات نقدی(DDM)، مدل­های مبتنی بر جریان نقدی آزاد (FCF)، توجه به ارزش جایگزینی و استفاده از روش­ های نسبی (P/E ) بر اساس (EPS) کارشناسی می­باشد.قرارداد نمونه مشتری محاسبه بازدهی

اطلاعات بیشتر در زمینه سبدگردانی