سامانه معاملات آنلاین

 

آشنایی با نحوه استفاده از خدمات معاملات برخط در بازار بورس و فرابورس اوراق بهادار

در جامعه مدرن و رقابتي امروز، زمان عنصري بسيار مهم و گرانبها به شمار مي رود، براين اساس شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران تلاش می کند بيشترين بهره برداري از زمان را با کمترين هزينه و اتلاف سرمايه انساني و مادي داشته باشد. سامانه معاملات برخط یکی از مطمئن ترین و آسان ترین روشها جهت نیل به این هدف در بازار سرمایه می باشد.

امکانات سامانه معاملات برخط شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران

  • واریز آنی وجه
  • درخواست پرداخت مانده حساب مشتری نزد کارگزاری به صورت الکترونیک
  • اتصال حساب بانکی مشتری به حساب کارگزاری به منظور تسویه خودکار وجوه
  • مشاهده لیست سفارشات و لیست معاملات روز
  • آموزش مجازی نحوه انجام معاملات برخط
  • مشاهده صورت دارایی و مانده اوراق بر اساس آمار روزانه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران در راستای ارائه هر چه بهتر خدمات خود به مشتریان محترم معاملات بر خط، طرحی جهت تخصیص اعتبار خرید سهام طبق دستورالعمل خرید اعتباری سازمان بورس و اوراق بهادار به اجرا گذاشته است. بر اساس این طرح، مشتریان بر خط این شرکت کارگزاری می توانند از لحظه اخذ کاربری معاملات بر خط خود معادل 60 درصد از ارزش روز سهام بورسی و بازار اول فرابورس و 90 درصد از ارزش روز اوراق مشارکت آن بخش ازپرتفوی خود که این شرکت کارگزاری ناظر آن می باشد، با ارایه فرم درخواست اعتبارخرید و قرارداد مربوطه به همکاران در واحد پذیرش نسبت به اخذ اعتبار خرید سهام اقدام نمایند.

هر متقاضی بایستی برای افتتاح حساب نزد شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران، مراحلی را طی نماید. این مراحل شامل احراز هویت، ارائه مدارک شناسایی، انجام مصاحبه و آزمون و تکمیل فرم قرارداد استفاده از خدمات معاملات آنلاین می‌باشد.

متقاضیان برای افتتاح حساب و دریافت این خدمات می توانند بصورت حضوری به یکی از نمایندگی های این شرکت مراجعه کنند.

کارگزاری بانک صادرات ایران در راستای توسعه ارائه خدمات به مشتریان و فعالان بازار سرمایه با همکاری بانک های اقتصادنوین ، سامان ، پارسیان و ملت نسبت به امکان خرید سهام در سامانه معاملات برخط به صورت مستقیم و بدون نیاز به پرداخت الکترونیکی وجه، اقدام به خرید سهم نمایند.

مشتریان سامانه معاملات برخط این شرکت با داشتن یکی از حساب های بانک های اقتصادنوین ، سامان ، پارسیان و ملت می توانند با فعال سازی و ارتباط حساب بانکی خود با سامانه آنلاین از این پس از محل حساب بانکی و بدون نیاز به انتقال وجه به حساب کارگزاری اقدام به خرید سهام نمایند.

1- برای استفاده از سامانه معاملات برخط، وجود مرورگر به روزرسانی شده و دسترسی به اینترنت با سرعت مناسب الزامی است. هم چنین مشتری باید از توانایی استفاده از رایانه و هم چنین دانش بازار سرمایه بهره‌مند باشد.

2- وجود برخی محدودیت‌های معاملاتی که سازمان بورس یا کارگزاری برای مشتریان برخط تعیین و به طور خودکار اعمال می‌نماید.

3- ایجاد و ویرایش و حذف درخواست معامله فقط در ساعت های معین (زمان جلسات معاملاتی) امکان پذیر است. در ساعاتی که بازار بسته شده است مشتری نمی‌تواند درخواست ثبت کند یا درخواست قبلی خود را ویرایش یا حذف نماید.

1- عدم امکان ویرایش و حذف در صورت بسته شدن نماد ناشر در بازار و عدم دسترسی به وجه درخواست خرید
راه حل: درخواست معامله با اعتبار روز ثبت شود زیرا در انتهای روز معاملاتی به صورت خودکار حذف خواهد شد. در صورت ثبت درخواست معامله به صورت معتبر تا لغو یا معتبر تا تاریخ در صورت بسته شدن نماد، درخواست قابل حذف و ویرایش نخواهد بود و اگر درخواست خرید باشد وجه معامله بلوکه خواهد ماند تا بازگشایی مجدد نماد انجام پذیرد. بنابراین بهتر است در ثبت خواست‌ها کلمه روز تغییر داده نشود.


2- امکان بروز اشکالات فنی که مرتبط با زیرساخت‌های سامانه است مانند قطع شدن یا کند شدن سامانه
راه حل: استفاده موقت از دیگر روشهای جایگزین; که کارگزاری در اختیار مشتریان خود قرار می;دهد مانند روش اینترنتی (آفلاین) و مرکز تماس (کال سنتر). در این صورت مشتری باید قراردادهای مربوطه را به امضا برساند یا رسانده باشد.
راه حل: توجه به راهنمایی‌های ارسالی در صفحه سامانه معاملات برخط در منوی پیام مدیر معاملات و پیام رایان‌هم‌افزا

پیشنهاد کارگزاری برای شرکت در عرضه اولیه
مشتریان می‌توانند با امضای قرارداد اینترنتی (آفلاین)، از روز قبل اقدام به واریز وجه و ثبت درخواست نمایند تا در ساعت اعلامی عرضه اولیه، نگران مشکلات احتمالی ناشی از ترافیک درخواست‌های ارسالی یا هر نوع حادثه که امکان ارسال درخواست را سخت یا ناممکن می‌کند نباشند. مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب کارگزاری قرارداد اینترنتی (آفلاین) را امضا و رمز و نام کاربری این روش را دریافت کنند.

لینک های مهم

مزایای سامانه معاملات آنلاین

دسترسی مستقیم به بازار و امکان ارائه و انجام دستورات خرید و فروش در هر زمان و مکان

افزایش سرعت معاملات از طریق حذف فرآیندهای فیزیکی و کاغذی سفارش

 

نقل و انتقال وجوه بدون نیاز به مراجعه حضوری در کسری از ثانیه