معاملات اینترنتی

در حال حاضر سفارش های خرید و فروش مشتریان با دو روش کلی به سیستم معاملات بورس وارد می شود:

*      ارائه سفارش به کارگزار

*     انجام مستقیم معاملات با سیستم معاملات آنلاین

این روش ها هر کدام دارای محاسن خاص خود می باشد . مهمترین مزیت روش آنلاین در این است که سفارشات شما در کوتاهترین زمان ممکن به سیستم معاملات بورس وارد می شود و شما بلافاصله از نتیجه آن آگاه می شوید . از سوی دیگر شما باید شناخت کاملی از بازار و قوانین و مقررات مربوط به آن داشته باشید زیرا در غیر اینصورت ممکن است معاملات شما باعث ایجاد ضرر وزیان هنگفت و مسئولیت های قانونی در برابر بورس گردد.

در روش ارائه سفارش به کارگزار ، سفارشات شما با تاخیر ناشی از انجام اقدامات اداری مواجه می گردد ولی از طرف دیگر این سفارشات بدست معامله‌گران حرفه‌ای کارگزاری که افراد دوره دیده و متخصص امر می باشند ، وارد سیستم معاملات می‌شود.

شرکت کارگزاری بانک صادرات برای رفاه حال مشتریان محترم خود که قصد انجام معاملات متعدد در بورس اوراق بهادار را دارند ، سیستم دریافت سفارشات از طریق اینترنت را ایجاد نموده است.

در این روش شما ضمن عقد قرارداد با شرکت کارگزاری ، نام کاربری و گذرواژه سیستم سفارشات اینترنتی را دریافت نموده و می توانید براحتی سفارشات خود و تقاضاهای دریافت و واریز وجوه را بصورت غیرحضوری به کارگزاری ارائه فرمائید.


مدارک لازم برای قبول سفارشات اینترنتی

*      ارائه درخواست اولیه جهت کسب موافقت کارگزاری

*       ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی

*       تکمیل و ارائه فرم توافقنامه

*       لازم به یادآوری است که هنگام ارائه سفارش خرید اینترنتی مبلغ مورد نظر جهت خرید سهام می بایست قبلاً به حساب کارگزاری واریز شده باشد.

*       همچنین شما برای سهامی می توانید سفارش فروش ارائه دهید که آخرین برگه سهم مربوطه نزد کارگزار موجود باشد.

 

Top